Spawarka Fiber Laser 3w1 – 3000W

Spawarka laserowa 3w1 z głowicą ręczną zaprojektowaną w wygodną formę pistoletu, wyposażona w światowej klasy Fiber Laser, który jest nowym typem lasera o wysokiej jakości promienia laserowego, dużej przestrzeni chłodzącej przy zachowaniu małych rozmiarów zapewnia stabilną i wygodną pracę jest stabilna gwarantując najwyższą jakość.

Spawanie

Trwałe łączenie metali wiązką laserową z możliwością użycia drutu spawalniczego.

Czyszczenie

Błyskawiczne czyszczenie powierzchni niezależnie od jej zróżnicowanego kształtu.

Cięcie

Możliwość wykorzystania wiązki lasera do precyzyjnego i szybkiego docięcia materiału.

Zalety lasera światłowodowego

  • Wysoka wydajność konwersji elektrooptycznej
  • Niskie koszty obsługi i utrzymania
  • Małe rozmiary, mała waga, ruchoma pozycja pracy, minimalne wymagania przestrzenne
  • Możliwość tworzenia spoin niewymagających dalszej obróbki mechanicznej
  • Wysoka prędkość spawania

Głowica 3w1 HW970

Głowica spawająca wyposażona jest w jedno-osiowy serwonapęd, który pozwala na szybką zmianę rodzaju spawu, wbudowany ekran pokazuje wszystkie dane spawania w czasie rzeczywistym. Ergonomiczny design, niska waga, a także chłodzenie wodą pozwala na prostą i wygodną pracę. Zaletą jest również łatwa wymiana soczewki w głowicy.

Głowica wyposażona jest również w przewodowy system szybkiej zmiany parametrów, która pozwala na szybką zmianę ustawień spawarki.

Kontrola parametrów spawania

Zmiana parametrów spawania w prosty sposób odbywa się za pomocą panelu HMI, operator ma możliwość wykorzystania predefiniowanych ustawień lub własnoręcznie dokonania wyboru mocy, częstotliwości, cyklu pracy lasera, a także rodzaju plamki spawania. System ten wspiera język polski.

System kontroli parametrów pozwala również na dostosowywanie kształtu wiązki laserowej co pozwala nie tylko na spawanie różnych powierzchni i materiałów w zależności od potrzeb użytkownika, a również czyszczenie powierzchni a nawet cięcie materiału.

Spawarka jest w stanie spawać materiały takie jak: aluminium, żelazo, blacha nierdzewna, blacha galwanizowana, blacha czarna, złoto, srebro i wiele innych metali.

Źródło lasera Fiber RAYCUS

Wysokowydajne systemy cięcia produkcji RAYCUS są wytwarzane z aktywnych włókien światłowodowych oraz diod półprzewodnikowych, co łączy dwie najbardziej zaawansowane technologię cięcia laserowego. Lasery światłowodowe wykorzystują diody półprzewodnikowe jako źródło światła. Emitowana wiązka lasera znajduje się wewnątrz włókien światłowodowych i jest dostarczana przez opancerzony elastyczny kabel.

Chłodnica wodna

Źródło lasera, głowica tnąca i inne kluczowe komponenty są chłodzone wodą, by zapewnić bezpieczną i stabilną pracę. Dwustrefowa chłodnica pozwala na precyzyjne i stabilne chłodzenie. Chłodnica wyposażona jest w wiele funkcji ochronnych, takich jak zabezpieczenie wysokiego i niskiego ciśnienia, braku wody, wysokiego i niskiego napięcia, przeciążenia.

Automatyczny podajnik drutu

Automatyczny podajnik drutu z wysoką precyzją podaje drut spawalniczy, wysokiej mocy silnik sprawia, że drut podawany jest precyzyjnie, delikatnie i bez możliwości zacięcia. Ekran na podajniku pokazuje prędkość podawania w czasie rzeczywistym, a także pozwala na wygodne ustawienie parametrów podawania.

Kontakt: +48 95 752 36 81 kom.:+48 606 191 398 e-mail: biuro@laser-fiber.net

X