Spawarka laserowa z ręczną głowicą spawalniczą o mocach od 1000W do 3000W jest wyposażona w światowej klasy źródło Fiber Laser, co gwarantuję stabilną pracę i wysoką jakość produktu.

Spawarka

CZM-FIB SPAW 1000  jest wysoko zaawansowanym urządzeniem o budowie kompaktowej wykorzystującym technologię Fiber Laser, który jest  nowym typem lasera na świecie o dużej przestrzeni chłodzącej, wysokiej jakości promienia laserowego i małych rozmiarach

Zalety fiber lasera:

Wysoka wydajność konwersji elektrooptycznej

  • Niskie koszty obsługi i utrzymania 
  • Małe rozmiary, mała waga, ruchoma pozycja pracy, minimalne wymagania przestrzenne
  • Wysoka prędkość spawania 

Technologia wykorzystana w naszej spawarce pozwala na na precyzyjne spawanie z powtarzalnymi spoinami spawalniczymi materiały cienkościenne ,precyzyjnie bez ryzyka odkształcenia przy zachowaniu wytrzymałości spoiny

Źródło lasera, głowica spawająca i inne kluczowe komponenty są chłodzone wodą, by zapewnić bezpieczną i stabilną pracę. Dwustrefowa chłodnica pozwala na precyzyjne i stabilne chłodzenie.


Maszyna wyposażona jest:

*Źródło lasera Fiber MAX

Wysokowydajne systemy cięcia produkcji MAX są wytwarzane z aktywnych włókien światłowodowych oraz diod półprzewodnikowych, co łączy dwie najbardziej zaawansowane technologię cięcia laserowego. Lasery światłowodowe wykorzystują diody półprzewodnikowe jako źródło światła.

Emitowana wiązka lasera znajduje się wewnątrz włókien światłowodowych i jest dostarczana przez opancerzony elastyczny kabel.

Głowica BWT20S

Głowica spawająca wyposażona jest w dwu-osiowy serwonapęd, który pozwala na szybką zmianę rodzaju spawu, wbudowany ekran pokazuje wszystkie dane spawania w czasie rzeczywistym. Ergonomiczny design, niska waga, a także chłodzenie wodą pozwala na prostą i wygodną pracę. Zaletą jest również łatwa wymiana soczewki w głowicy.

Głowica wyposażona jest również w przewodowy system szybkiej zmiany parametrów, która pozwala na szybką zmianę ustawień spawarki.

Zastosowanie

Spawarka  jest w stanie spawać materiały takie jak:

  • aluminium
  • żelazo
  • blacha nierdzewna
  • blacha galwanizowana
  • blacha czarna

Kontrola parametrów spawania

Zmiana parametrów spawania w prosty sposób odbywa się za pomocą panelu HMI, operator ma możliwość wykorzystania predefiniowanych ustawień lub własnoręcznie dokonania wyboru mocy, częstotliwości, cyklu pracy lasera, a także rodzaju plamki spawania.

Spawarką Fiber laser można spawać bez drutu lub z drutem spawalniczym

Standardowo dostarczmy wraz z spawarką automatyczny podajnik drutu spawalniczego 

Automatyczny podajnik drutu z wysoką precyzją podaje drut spawalniczy, wysokiej mocy silnik sprawia, że drut podawany jest precyzyjnie, delikatnie i bez możliwości zacięcia. Ekran na podajniku pokazuje prędkość podawania w czasie rzeczywistym, a także pozwala na wygodne ustawienie parametrów podawania.

Kontakt: +48 95 752 36 81 kom.:+48 606 191 398 e-mail: biuro@laser-fiber.net

X